Vanhemmat tulokset löytyvät tulossivuilta:   2011   2012  2013

 

Tuloksia 2016

 

 

 

22.5.2016 group show for dachs, Örebro, Sweden

judge Mrs. Carina Olsson, SWE (breed specialist)

Lallinsuon Hekla working class-EXC1, CQ, BF1, BOB & SE Champion and also BIS4!

 

21.5.2016 group show for dachs, Ulriksdal, Sweden

judge Mr. Kjell Lindström, SWE (breed specialist)

Lallinsuon Hekla working class-EXC1, CQ, BF1, CAC, BOS

 

 

28.4.2016 Asenovgrad int.show, Bulgaria

judge Mr. Panos Demetriou, CYP

long-haired miniatyre

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB, BOB & new Balkan Ch!

 

 

27.4.2016 Asenovgrad int.show, Bulgaria

judge Mr. Igor Selimovic, CRO

Long-haired miniatyre

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB, BOS & new BG Grand Ch!

 

 

 

 26.4.2016 Asenovgrad int.show, Bulgaria

Judge Mr. Stefan Popov, bg

long-haired miniatyre 

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB, BOB & new BG Ch!

 

 

25.4.2016 Asenovgrad int.show, Bulgaria

judge Mr. Dragan Janjic, SRB:

long-haired miniatyre 

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB & BOB 

 

 

 

24.4.2016 Šiaulia national, Lithuania

judge Mrs. Kalyny Kalinichenko, UA

Long-haired miniatyre 

Gewurtztraminer Unique Au Monde vet-EXC1, CQ, vet-CAC, "VN", vet-BOB, BOB and BIG4!

 

 

 

23.4.2016 Šiauliai national, Lithuania

Judge Mr. Anatoli Zhuk, BY:

Long-haired miniatyre

Gewurtztraminer Unique Au Monde vet-EXC1, CQ, vet-CAC, "VN", vet-BOB, BOS --> LT VCh & Baltic VCh!

 

 

17.4.2016 Gevgelija Grand Prix, int.show, Macedonia

Judge Mr. Mile Aleksovski, MK:

Long-haired miniatyre

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB, BOB & Champion of Rebublic of Macedonia!

 

 

16.4.2016 Gevgelija Grand Prix, int.show, Macedonia

Judge Mr. Antoan Hlebarov, BG:

Long-haired miniatyre

Hulikon Aamutaivaan Tähti CAC, CACIB, BOB & BIG2!

 

20.2.2016 Valmieras Winner, NDS, Latvia

Judge Mrs. Helin Tenson, FI 

smooth-haired:

Hulikon Eye Of The Hurricane intermed-EXC1, CQ, BM1, CAC, BOB, "Valmieras Winner '16" & BIG3! 

Hulikon Enormous Chaos intermed-EXC1, CQ, BF1, CAC, BOO, "Valmieras Winner '16"

long-haired miniatyre

Gewurtzraminer Unique Au Monde vet-EXC1, CQ, BF1, vet-CAC, vet-BOB, BOB, "Valmieras Veteran Winner '16" & BIG2!

Junior handler competition (14-17years group)

Judge Mr. Vesa Lehtonen, FI

Mila & Gewurtztraminer Unique Au Monde 1.place and BIS-junior handler!!!

 

 

17.1.2016 Turku IDS

Judge Laurent Heinesche, Luxembourg

Hulikon Eye Of The Hurricane INTERM-EXC1, CQ, BM1, BOS, CAC & res.CACIB (become to CACIB).

 

22.11.2015 Jyväskylä IDs

Judge Jeff Horswell, GB:

Hulikon Eye Of The Hurricane JUN-EXC1, CQ, BM1, CAC & BOS

 

 

21.11.2015 Jyväskylä IDS 

Judge Tino Pehar, HR:

Smooth-haired

Hulikon Eye Of The Hurricane JUN-EXC1, CQ, BM4 & res.CAC

 

 

8.11.2015 Tarto ids

Judge Mark Cocozza, UK:

smooth-haired

Pediculus Virre CH-EXC2, CQ, BM2, res.CACIB, CAC --> EE CH!

 

Judge Iren Naarits, EE:

Long-haired miniatyre

Gewurtztraminer Unique Au Monde VET-EXC1, CQ, BF1, VET-BOB, BOB

 

JUNIOR HANDLER COMPETITION:

Judge Riitta Niemelä, FI

Mila Ruusuvirta & Ahlstadt Ivan Tsarevich "Vanja" (smooth-haired dachs, om. E-M Kurkela)

older group 2.place

 

 

7.11.2015 Tarto IDS

Judge Iren Naarits, EE:

smooth-haired

Pediculus Virre Ch-VG

 

Long-haired miniatyre

Gewurtztraminer Unique Au Monde VET-EXC1, CQ, BF3, VET-BOB, VET-CAC --> EE VCH!

 

JUNIOR HANDLER COMPETITION:

Judge Kirsi Honkanen, FI

Mila Ruusuvirta & Dyynien Kesra Kanval "Daisy" (saluki, om. Paula Nummelin)

older group 4.place

 

 

25.10.2015 Seinäjoki IDS

Judge Anette Edlander, SWE:

Pediculus Virre Ch-EXC1, CQ, BM1, CACIB, BOS & C.I.B!

Hulikon Enormous Chaos jun-EXC1, CQ, BF3 & CAC 

Hulikon End Of The Strom intermediate-EXC4.

 

25.7.2015 Idkerberget, Sweden, Viltspårprov

judge Bo Danielsson

Lallinsuon Hekla 1.price --> SE Tracking champion/ SE Viltspår championat!

 

25.7.2015 Idkerberget, Sweden, group show 

judge Kerstin Henriksson, swe

Lallnsuon Hekla working class EXC1, CQ, BB2 & CERT

 

24.7.2015 Idkerberget, Sweden, viltspårprov 

Öppen klass, judge Christoffer Cederberg

Lallinsuon Hekla 1.price

 

23.7.2015 Nyhammar, Sweden, viltspårprov

Öppen klass, judge Lennart Nyding

Lallinsuon Hekla 1.price

 

20.7.2015 Nyhammar, Sweden, Viltspårprov 

Anlagsklass, judge Lennart Nyding

Lallinsuon Hekla Godkänd/ Hyväksytty

 

3.5.2015 Ypäjä RN

tuomarina Zidy Munsterhjelm-Ehnberg, FI

Hulikon Eye Of The Hurricane JUN-ERI1, SA, PU2, VASERT 

 

2.5.2015 Tampere int.

Tuomarina Lyudmila Tchistiakova, RU

Hulikon End Of The Storm JUN-ERI2, SA, PN4 & VASERT

 

25.4.2015 Harjavalta RN

tuomarina Paula Rekiranta, FI

lk.normi

Hulikon Enormous Chaos JUN-ERI1, SA, PN3

 

 

19.4.2015 Šiauliai nat., Liettua

tuomari Sergej Vanža, Slovakia

pk.kääpiö

Hulikon Arpapeli VAL-ERI1, SERT, PU2

 

18.4.2015 Šiauliai nat., Liettua

tuomari Catherine Lebret, BG 

pk.kääpiöt

Hulikon Arpapeli VAL-ERI1, SERT, PU1, ROP

Gewurtztraminer Unique Au Monde VAL-ERI1, SERT, PN1, VSP --> LT & BALT MVA!

 

6.4.2015 Imatra kr.

Judge Cindy Pettersson, SWE:

Hulikon Enormous Chaos PEK1, KP, ROP-pentu

 

29.3.2015 Turku int.

Judge Dianna Spavin, GB:

Hulikon End Of The Strom PEK1, KP, ROP-pentu

 

22.2.2015 Valmiera nat., Latvia

tuomarina Elena Agafonova, Russia

lk.mäyräkoira:

Pediculus Virre VAL-ERI1, SA, PU2

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira:

Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU2

Hulikon Aamutaivaan Tähti AVO-ERI1

JUNIOR HANDLER:

tuomarina Tino Pehar, Croatia

Mila & FI & S & LV MVA Pediculus Virre 2.sija 

 

21.2.2015 Valmiera nat., Latvia

tuomarina Roberto Schill, Romania

lyhytkarvainen mäyräkoira:

Pediculus Virre VAL-ERI1, SA, PU3, SERT & LV MVA 

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira:

Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, LV MVA & RYP-5!

Hulikon Aamutaivaan Tähti AVO-ERI, SA, PN1, SERT, VSP & LV MVA 

JUNIOR HANDLER:

tuomarina Elena Agafonova

Mila & Figaro Preferito Strong Nats 2.sija

 

10.1.2015 Helsinki, Kaapelitehtaan pentunäyttely

tuomarina Irina Poletaeva, FI:

lk.mäyräkoirat

Hulikon End of the Hurricane Baby1

Hulikon Enourmous Chaos Baby1, KP/HP & VSP/BOS 

 

9.11.2014 Tarto, Viro int.

pk.kääpiömäyräkoirat:

tuomari Carlos Saevich, Argentiina

Hulikon Arpapeli AVO-ERI2, SA

lk.mäyräkoirat:

tuomari Ferdinando Aspaghi, Italia

Pediculus Virre VAL-ERI2

 

8.11.2014 Tarto, Viro int.

tuomari Gopi Krihnan, Malesia

pk.kääpiömäyräkoirat:

Hulikon Arpapeli AVO-ERI2

lk.mäyräkoirat:

Pediculus Virre VAL-ERI2

 

30.8.2014 Tervakoski int.

tuomarina Arvid Göransson, swe

lk.mäyräkoirat:

Pediculus Virre VAL-ERI2, SA, PU3

Hulikon Benelli KÄY-ERI1, SA, PU2, SERT, VACA & FI MVA!

 

24.8.2014 Heinola kr.

tuomari Anita Al-Bachy, FI

pk.kääpiömäyräkoirat:

Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU1, VSP 

 

23.8.2014 Kouvola kr.

tuomarina Hal Biermann, USA

pk.kääpiömäyräkoirat:

Hulikon Arpapeli AVO-H

 

17.8.2014 Rønne/Bornholm, Tanska int.

tuomarina Eva Jönsson, SWE

pk.kääpiömäyräkoirat:

Gewürtztraminer Unique Au Monde VAL-ERI2, SA, PN2, VACA, SERT --> DK MVA & POHJ MVA!!!

Lk.mäyräkoirat:

Tringa's Arco VAL-ERI1, SA, PU1, ROP, CACIB,  SERT --> DK MVA & POHJ MVA!!!

 

16.8.2014 Rønne/Bornholm, Tanska int.

tuomarina Tina Peixoto

pk.kääpiömäyräkoirat:

Gewürtztraminer Unique Au Monde VAL-ERI3

lk.mäyräkoirat:

Tringa's Arco VAL-ERI2

 

6.7.2014 Karjaa kr

tuomari Lennart Edfors

lk. Hulikon Benelli PU1, SERT, ROP & RYP3! 

Onnea Heidi menestyksekkäästä alkukesästä Benkun kanssa!

 

30.6.2014 Luumäki, MEJÄ-koe

lk. Hulikon Benelli MEJÄ AVO1 

 

8.6.2014 Tammela, MEJÄ-koe

tuomari Mari Tilles

lk. Hulikon Benelli MEJÄ AVO1 44p.

 

 4.6.2014 Ruotsinpyhtää, LUT-koe

Tuomarina Esko Eirto

Hakiavan Oboe (Tringa's Arcon poika) LUTB 43p.

 

29.5.2014 Rastila RN, Helsinki

Tuomari Kjell Lindström, SWE

Pediculus Virre VAL-ERI1, SA, PU1 & ROP

 

25.5.2014 MEJÄ-koe, Luumäki

(Tringa's Arcon poika)

Hakiavan Oboe MEJÄ AVO1 50p.

 

24.5.2014 Kemiönsaari RN.näyttely

tuomarina Kjell Lindström, SWE

Pediculus Virre VAL-ERI1, SA, PU1, SERT, VSP & FI MVA!

 

 

21.5.2014 Petjärvi, LUT-koe

Tringa's Arcon poika,

Hakiavan Oboe LUTB 44p.

 

18.5.2014 Joensuu KR.näyttely

Judge Grita Joneliene, LT

Pk.kääpiöt:

Hulikon Aamutaivaan Tähti AVO-ERI1, SA, PN1, SERT & VSP

 

Esittämäni lk.normi:

Hakiavan Joko-Tai (om. Varpu Von Pfaler) KÄY-ERI, SA, PU1, SERT, VSP & FI MVA!

 

Milan esittämänä pointteri:

Judge Mats Jonsson, SWE

Gerganna Dre (om. Gergana Georgieva & Vesko Georgiev) VAL-ERI, SA, PU1, SERT, ROP & FI MVA!

 

26.4.2014 Vaasa int.näyttely

Tuomari Hans Almgren, SWE

Lk.normi

Hulikon Benelli NUO-ERI1, SA, PU3, VASERT & VACA

 

19.4.2014 Imatra Int.näyttely 

Tuomari Arja Koskelo, FIN

Pk.kääpiö

Hulikon Ajatuksenlento AVO-H

 

23.3.2014 Int.näyttely, Riika, Latvia

Pk.kääpiöt

Hulikon Arpapeli AVO-ERI2, SA, PU2, SERT & VACA

Hulikon Aamutaivaan Tähti AVO-ERI2, SA, PN2, SERT & VACA

 

22.3.2014 Latvian Voittaja-2014, Riika

Tuomari Natalia Sedykh, RUS

Pk.kääpiö

Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP

Hulikon Aamutaivaan Tähti AVO-ERI2, SA

16.3.2014 Surahammar, Ruotsi, näyttely
Tuomari Bertil Lundgren, SWE

Tringa´s Arco KÄY-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & FI &  SE MVA!

15.3.2014 Nyhammar, Ruotsi, näyttely
Tuomari Eva Jönsson, SWE

Tringa´s Arco KÄY-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & BIS3!

23.2.2014 Valmiera, Latvia, nat.näyttely
Tuomari Olga Gratcheva, RUS

Pk.kääpiöt:
Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & RYP3!
Gewurtztraminer Unique Au Monde  VAL-ERI1, SA, PN2

22.2.2014 Valmiera, Latvia, nat.näyttely
Tuomari Istvan Csik, HUN

Pk.kääpiöt:
Hulikon Arpapeli AVO-ERI1, SA, PU1, SERT, ROP & RYP1!
Gewurtztraminer Unique Au Monde VAL-ERI1, SA, PN1, SERT, VSP & LV MVA!

LK.NORMI:
Hakiavan Hepsankeikka VAL-ERI1, SA, PN2, SERT & LV & BALT MVA!

18.1.2014 Turku int.näyttely
Tuomari Rune Fagerström, FIN

Hulikon Benelli NUO-ERI1